גינת חלומות ברמת ישי לנוף הפרדסים

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

על הפרויקט

הרצון של המשפחה היה ליצור בגינתם מרחב ירוק ומרגיע עם אלמנט מים שבו יוכלו לבלות עם הילדים והחברים.

מהרגע הראשון בו נכנסנו לגינה זיהינו את הפוטנציאל העצום של המרחב, פוטנציאל ייחודי שניתן לו על ידי נוף הפרדסים המהמם. בשלב התכנון כללנו שתי פינות ישיבה מעץ היה חשוב לנו שהשפה העיצובית. תהיה אחידה. הפינה המרכזית כללה ג'קוזי מפנק ואזור שיזוף. את אזור השיזוף עוטפת צמחייה רב שנתית, צמחייה מגוונת, ריחנית עם מגוון פריחות מרשימות.

בחירת הצמחייה נבחרה בקפדנות ובהתאמה נכונה לאזור האקלים. הפינה השנייה, פינה אינטימית עם אלמנט אש מרשים. בין הפינות יצרנו שביל אורתוגונלי מאבני מדרך המחבר ביניהם.

תכנון הצמחייה כלל מדשאה קטנה, צמחייה מגוונת וריחנית, פריחות בשלל צבעים, מגוון תבליני מאכל, צמחי כיסוי ירוקי עד, מספר עצים עם פריחה מרשימה לאורך כל עונות השנה! ברוב שעות היום הגינה מקבלת שמש ישירה, הצמחייה נבחרה בהתאם. לאחר מספר סקיצות שהוצגו למשפחה, נסגרנו ביחד איתם על תכנית סופית, תכנית צמחייה ויצאנו לשלב הביצוע שכולנו חיכינו לו. מיד עם אישור הלקוח לשלב הביצוע הגענו להכין את השטח ואת המרחב.

עשינו עבודה יסודית של הכנת השטח. הכנו את האזורים המוגדרים בתכנית, פינות ישיבה, מדשאה, אבני דילוג, שתילה לפי תכנית צמחייה, השקיה, חשמל ועוד. תיחחנו את האדמה הקיימת, הוספנו אדמה גננית + פיזור קומפוסט בזמן התיחוח. לאחר מכן פילסנו את השטח. בנינו את פינות הישיבה מעץ לפי מידות התכנית, פיזרנו בשטח את שלוחות הטפטוף וההמטרה. תחמנו את המדשאה עם תוחם איכותי מברזל.

מיקמנו את אבני הדילוג ואז הגיע החלק האהוב עלינו שתילת צמחייה.