הגן הירוק

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

על הפרויקט

פרויקט נוסף בהרצליה, דירת גן בבניין מגורים. לאחר סיום תהליך תמ"א 38 של הבניין, נכנסנו לעבודה של הקמת גינת גן בקומת קרקע של הבניין. בדירה קיימת יציאה מרכזית מהסלון אל הגן. הישר מהסלון יוצאים לרחבת ישיבה נחמדה, בפרונט של הפינה שתלנו ארבעה עצים מרשימים וגדולים בעלי פריחה ייחודית ויפה.

פריחת העצים בצבעים אדום ולבן, פריחתו של העץ פריחה חזקה ומשמעותית. בנוסף לכל העצים שבחרנו הינם עצים נשירים, החשיבה מאחורי בחירת עץ נשיר באזור זה בגינה נובעת מכך שבעונה החורף יכנס אור לאזור זה וכך הדיירים ייהנו מחדירה של שמש/ אור במהלך תקופה זו. צמוד לגדר שתלנו מספר שיחים ירוק עד בעלי פריחה נעימה ובאותה ערוכה שתלנו צמחייה במדרג גדול, בינוני וקטן.

היה לנו מאוד חשוב לבחור צמחייה עם מגוון פריחות עדינות ועלווה משתנה לאורך עונות השנה. ניסינו לנצל את המרחב המקסימלי של הגן... בגן קיימת מדשאה גדולה כך שהילדים ומשתמשי הגן יוכלו ליהנות ממרחב גדול. לצדי המדשאה שתלנו שישה עצי פרי בעלי מגוון עשיר של פירות, בנוסף לפירות העצים יוצרים הפרדה ופרטיות עבור הדיירים. בערוגות של עצי הפרי, שתלנו מגוון רחב של צמחים, שמרנו על שפה אחידה של שתילה בגן לפי מדרג שתילה- צמח גדול, צמח בינוני וצמח קטן.

חשיבת תכנון נכונה היוצרת סדר בעין.

באזור האחורי קיימת יציאה נוספת מהבית לאזור שירות. היה לנו חשוב לשים דגש על אזור זה וליצור עבור הדיירים פינה מיוחדת ונעימה. דבר נוסף ששמנו דגש הוא עניין הגבהים, פתרון נכון ומדויק של ניקוז הגינה. גם בפרויקט זה דאגנו לערוגת תבלינים עשירה עבור הדיירים.