מכניסים את הטבע הביתה

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

על הפרויקט

הפרויקט הבא נמצא בלב הרצליה, בית פרטי. מהשיחה הראשונה עם הלקוחה נוצר חיבור מדהים עם אנרגיות מיוחדות ונעימות.

רצון הלקוחה היה ליצור פינה שקטה ונוחה שבה היא תוכל לשבת ולהירגע לאחר יום עבודה קשה ומפרך. מרגע זה קיבלנו יד חופשית עם מאה אחוז אמון, ליצור עבורה את גן חלומותיה שתמיד חלמה. התחלנו לגבש חזון עבור הגן, הכנו פרוגרמה כללית של הגן והרעיונות תכנונים עבור משתמשי הגן כגון דיירי הבית, נכדים, אורחים ואולי המשתמש החשוב ביותר כלב שלגמרי בעל הבית בחצר. לאחר גיבוש מלא של הרעיונות המשכנו לשלב הביצוע.

מבחינת תנאי אור הגינה מתחלקת לשני אזורים. אזור ראשון ומרכזי חצי יום שמש וחצי צל, נתון זה דורש מאתנו בחירה קפדנית של צמחייה המותאמת לחצי צל. אזור שני, אזור פנימי מאין פטיו עם תנאי אור של צל מלא לאורך כל שעות היום. בחירת הצמחייה נבחרה בקפדנות ובהתאמה נכונה לאזור האקלים ולטיב הקרקע.

השלב הראשון כלל הכנה אינטנסיבית של המרחב, גיזומים של צמחייה ותיקה, העתקה של צמחייה קיימת לאזור שונים בגן, הכנה טובה ויעילה של הקרקע להמשך העבודה. לאחר מכן עברנו לשלב הבא שלב מערכת ההשקיה- השלב החשוב ביותר בגן. בדקנו את לחץ המים בגן ודאגנו למערכת השקיה מקצועית בעלת מספר קווי השקיה ובחירה של מתזים הטובים ביותר והתאמה נכונה לגודל המדשאה. קווי ההשקיה כללו קווי המטרה וקווי טפטוף. לאחר הכנה השטח הכנו את תשתיות ההשקיה ושלוחות הטפטוף בגן. לאחר שכל נושא ההשקיה פתור ומוכן לשלב הבא, התחלנו לפזר ולפלס את אבני המדרך לצד המדשאה המובילות לרחבת ישיבה אינטימית בגן. לצד אבני המדרך שתלנו צמחייה טבעית, מגוונת היוצרת הרגשה נעימה ומשמחת בלב. חשוב לציין שהבית עבר שיפוץ באותו זמן שנכנסנו לעבודה, ידענו שאחד הדגשים בשיפוץ היו חלונות גדולים ושקופים. לכן היה לנו חשוב שהצמחייה שנשתול תבלוט מבד לחלונות הבית.

באזור הפטיו נתקלנו בנתון קצת בעייתי, בנוסף לזה שהאזור מוצל במהלך רוב היום קיים עץ וותיק המונע גדילה של צמחייה רבה, מה שדרש מאתנו לבחור צמחייה שתוכל לגדול בצל וצמחייה שיודעת להסתדר עם מגבלות העץ. דאגנו שמחלון המטבח הדיירים יצפו ישירות לצמחייה יפה, פורחת ומיוחדת. בנוסף לכך הכנו ערוגת תבלינים עשירה מיציאת המטבח לגן.

היה לנו מאוד חשוב לדאוג לאזור נוח כלב וליצור עבורו מרחב נעים ונוח.